مشاهده مطلب

      ۱۰ تیر ۱۳۹۷      ۰             12841      اقتصادی   Print This Post Print This Post

یک مقام مسئول توزیع مناسب گوشت‌های وارداتی و افزایش واردات را عاملی موثر در کنترل بازار و کاهش قیمت اعلام کرد.

بازار گوشت به آرامش رسید/موانع متعدد پرواربندهای دام سنگین همچنان پا برجاستمنصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش واردات گوشت خبر داد و گفت: روزانه ۱۷۰ تا ۱۸۰ تن گوشت گرم به منظور تنظیم بازار داخل وارد می‌شود.

به گفته وی،  توزیع مناسب گوشت وارداتی در سطح بازار تا حدودی بر کاهش قیمت و کنترل بازار داخل تأثیرگذار بوده است.

پوریان از کاهش ۳ تا ۴ هزار تومانی نرخ لاشه داخلی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو لاشه داخلی بره سبک با نرخ ۳۸ تا ۳۹ هزار و لاشه سنگین با نرخ ۳۷ هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.

این مقام مسئول نرخ هر کیلو دام زنده را ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با استمرار واردات گوشت در بازار پیش‌بینی می‌شود که نرخ هر کیلو دام زنده به ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان کاهش یابد.

رئیس شورای تأمین کنندگان دام زنده ادامه داد: هم اکنون هر کیلو گوشت استرالیا با نرخ مصوب سابق ۳۰ هزار و اورآسیا ۲۹ هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با انتقاد از شرایط نامساعد پرواربندهای گوساله بیان کرد:  در بازدید از ۹۹ شهرک پروابندی دام سنگین می‌توان گفت که پرواربندها با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند که انتظار داریم با اتخاذ تصمیماتی، گوساله سنگین وزن صادر شود.

پوریان با انتقاد از نگاه منفی مسئولان به امر صادرات اظهارکرد: برخی مسئولان براین باروند که صادرات دام زنده منجر به تنش و افزایش قیمت گوشت در بازار می‌شود درحالیکه عده ای دلال با سوءاستفاده از این فرصت، قیمت گوشت در بازار داخل را افزایش می‌دهند.

رئیس شورای تأمین کنندگان دام زنده در پایان تصریح کرد: با وجود آنکه نوسان قیمت گوشت در بازار هیچ ارتباطی به کمبود دام زنده ندارد؛ بنابراین صادرات دام زنده می‌تواند پشتوانه مناسبی برای بازار باشد.

انتهای پیام/

واردات گوشت افزایش یافت

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

صابر خراسانی

.